Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu realizacji usług statystycznych, społecznościowych i funkcjonalnych. Ustawienia tych plików można zmienić w każdej chwili za pomocą ustawień przeglądarki. Zapoznaj się z Polityką Cookies.

Słupsk tylko 18 km od Morza Bałtyckiego 16 - 17 lipca 2016

REKOMENDUJĘ: Słupsk - dawna siedziba książąt pomorskich położona jest nad rzeką Słupią, tuż przy Parku Krajobrazowym „Dolina Słupi”. Otwarci i przyjaźnie nastawieni mieszkańcy oraz niezmącone sezonowym tłokiem atrakcje turystyczne sprzyjają zarówno biernym, jak i aktywnym formom wypoczynku.


W zamku Książąt Pomorskich znajduje się Muzeum Pomorza Środkowego. Ekspozycja zawiera nie tylko skarby i pamiątki pozostawione po legendarnych i historycznych władcach północnej Polski. Można zobaczyć tam również największą wystawę prac Stanisława Witkiewicza „Witkacego” – wybitnego malarza i dramaturga dwudziestolecia międzywojennego. Zamek wybudowany został w 1507 roku, za panowania Bogusława X. Został zaprojektowany w stylu gotyckim, a w wyniku późniejszej przebudowy nabrał renesansowych kształtów. W podziemiach zamku znalazłam również klimatyczną restaurację.

W pobliżu znajduje się zabytkowy młyn na rzece Słupi oraz przytulna kawiarenka. Na przełomie XVI i XVII wieku zamek był rezydencją książąt z dynastii Gryfitów. To właśnie im zawdzięcza swoją nazwę Pierścień Gryfitów – najbardziej popularny szlak rowerowy Słupska długości ponad 120 kilometrów.
 

WSKAZÓWKA: W każdą wakacyjną niedzielę warto przyjść przed południem na Rynek Rybacki. Organizowany jest tam Jarmark Gryfitów (pokazy walk średniowiecznych, występy artystyczne, handel starociami i wyrobami jubilerskimi oraz wiele innych atrakcji dla dzieci i dorosłych). Waszej uwadze polecam również mury obronne z bramami miejskimi i Basztę Czarownic.

Zobacz film z wyprawy

Galeria

Dodaj komentarz


Rekomenduję

Plany

2802/17 Startuje plan treningowy! Cel to 45 km w sierpniu
Tak, taki prezencik urodzinowy sobie przygotowuję. W dniu urodzin przebiegnę 45 km :-)
Kolano po operacji ALC wymaga dłuższego treningu, zatem od lutego intensywniej trenuję! Hmm, w styczniu przy pierwszym podejściu przebiegłam 11 km :-)
Trzymajcie kciuki!
2502/17 Pierwsza wyprawa motocyklem z koszem :-)
Sędziwy wiek, stan przyzwoity - przed remontem :-) Pojedziemy i sprawdzimy ile przejedzie!
1001/17 Poznaję kolejne lodowce Austrii
Realizuję kolejny cel! Tym razem w lutym wybieram się na snowboard prawie przy granicy ze Szwajcarią, zaczynam od Ischgl :-)

Newsletter zapisz się i bądź na bieżąco

Kontakt

Serdecznie zapraszam do kontaktu ze mną drogą mailową. Moje życie to liczne podróże, często poza zasięgiem sieci komórkowej.

Zapraszamy do kontaktu