Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu realizacji usług statystycznych, społecznościowych i funkcjonalnych. Ustawienia tych plików można zmienić w każdej chwili za pomocą ustawień przeglądarki. Zapoznaj się z Polityką Cookies.

Gdzie jest najpiękniejszy widok na Świecie? 22 lipca 2016

Po raz pierwszy odkryłam Chełmno i Świecie wracając z delegacji z Gdańska. Było to hmm…, z 15 lat temu. Droga powrotna w ciągłym korku, o autostradzie dopiero opowiadano. Mówiono i mówiono… Po lewej zauważałam znak 1,2 albo 3 km. Dziś już nie pamiętam, w każdym  razie było bardzo blisko do miasta Świecie. Skoro miasto, to na pewno sklep, bar, restauracja :-).

Sceneria wjazdu do miasta zaprowadziła mnie na sam rynek. Cudowne kamieniczki a wrogu mała pizzeria. Zaskoczona zostałam najsmaczniejszą jak na te czasy pizzą w uroczym klimacie. Przez lata wspominałam ten smak. Zadowolona i syto nakarmiona wracałam na trasę do Warszawy. Przejeżdżałam przez Wisłę i na wzgórzu po prawej stronie zobaczyłam cudowne stare mury kolejnego miasteczka kusząco podświetlonego przez zachód słońca. Wzgórze wychodzi bezpośrednio na zachód nad Wisłą. 

Zatem bez namysłu skręciłam w prawo i szybciutko dojechałam na pierwszy lepszy punkt widokowy. Polecam taki spontan! W ten oto sposób po raz pierwszy podziwiałam zachód słońca z Chełmna, z cudownym widokiem na Świecie! Moja historia wielokrotnie powtarzała się. Co jakiś czas skręcałam z trasy by zobaczyć co się zmieniło, poznać kolejne miejsca i oczywiście smacznie i niedrogo posilić się.

Zobacz film z wyprawy

Galeria

Dodaj komentarz


Rekomenduję

Plany

2802/17 Startuje plan treningowy! Cel to 45 km w sierpniu
Tak, taki prezencik urodzinowy sobie przygotowuję. W dniu urodzin przebiegnę 45 km :-)
Kolano po operacji ALC wymaga dłuższego treningu, zatem od lutego intensywniej trenuję! Hmm, w styczniu przy pierwszym podejściu przebiegłam 11 km :-)
Trzymajcie kciuki!
2502/17 Pierwsza wyprawa motocyklem z koszem :-)
Sędziwy wiek, stan przyzwoity - przed remontem :-) Pojedziemy i sprawdzimy ile przejedzie!
1001/17 Poznaję kolejne lodowce Austrii
Realizuję kolejny cel! Tym razem w lutym wybieram się na snowboard prawie przy granicy ze Szwajcarią, zaczynam od Ischgl :-)

Newsletter zapisz się i bądź na bieżąco

Kontakt

Serdecznie zapraszam do kontaktu ze mną drogą mailową. Moje życie to liczne podróże, często poza zasięgiem sieci komórkowej.

Zapraszamy do kontaktu