Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu realizacji usług statystycznych, społecznościowych i funkcjonalnych. Ustawienia tych plików można zmienić w każdej chwili za pomocą ustawień przeglądarki. Zapoznaj się z Polityką Cookies.

Ekspedycja Rudolf - Cz. II: Cudowna Norwegia! 31 lipca - 19 sierpnia 2016

Opis ponad 8 tys. km rodzinnej wyprawy przez Litwę, Łotwę, Estonię, Finlandię, Norwegię, Danię i Niemcy podzieliłam na 3 odcinki:

- cz. I – Polska, Litwa, Łotwa, Estonia, Finlandia

- cz. II – Norwegia – zapraszam do poniższej lektury 

- cz. III – Dania, Niemcy, Polska - w przygotowaniu

Przedstawiam Wam CZĘŚĆ II: Upajającą pięknem natury Norwegię!

W Karigasniemi niepostrzeżenie przekraczamy granicę z Finlandią i wjeżdżamy do Norwegii – stacja paliw po prawej, stacja paliw po lewej, rzeka i Norwegia! Wyjechaliśmy z Warszawy 4 dni temu. Przemierzyliśmy odcinek 2 390 km i dodatkowo 87 km promem. Na naszej trasie będą kolejne połączenia promowe, jednak nie dodaję ich do sumarycznego wyniku trasy opisując w treści tylko te najdłuższe.

UWAGA: Do Nordkapp z granicy z Finlandią zostało nam ok. 270 km. Zmiana strefy czasowej po przekroczeniu granicy działa tym razem na naszą korzyść: „zyskujemy + 1 h”! Zmieniamy też walutę na NOK (korony norweskie). Z Warszawy do Nordkapp 2570 km!

Na horyzoncie pojawiają się góry. Droga faluje i faluje, a za wzniesieniem renifer i renifer i … jeszcze renifer. Kierując samochodem trzeba naprawdę uważać. Mijamy jeziora i rzeki wkomponowane w piękny górski krajobraz. Wkraczamy w krainę z fiordów słynącą.

Zabrakło mi ujęcia jak fiordy jedzą mi z ręki :-) Natomiast w drodze na NardKapp wtopiłam się w stado reniferów :-)

Z Lakselv towarzyszy nam piękny widok na Zatokę Porsanger. Po prawej stronie widać malownicze wyspy, pojedyncze domki i kolorowe łodzie. Otaczają nas pasma górskie połączone spokojnymi taflami przejrzystej, błękitnej wody. Ot i nowy cel puka mi w głowie (a przecież Asia, nie Pomysłowy Dobromir, jestem L) wrócę tu na nurkowanie! Ekipa chętnych klarujcie sprzęt na morską wyprawę! 

Zobacz film z wyprawy

Galeria

Dodaj komentarz


MoniaSu 16 października 2016  (odpowiedz)

Asiu rewelacja. Czekam na III odcinek.

gosia z goraja 15 października 2016  (odpowiedz)

PIĘKNOŚCI !

Rekomenduję

Plany

2802/17 Startuje plan treningowy! Cel to 45 km w sierpniu
Tak, taki prezencik urodzinowy sobie przygotowuję. W dniu urodzin przebiegnę 45 km :-)
Kolano po operacji ALC wymaga dłuższego treningu, zatem od lutego intensywniej trenuję! Hmm, w styczniu przy pierwszym podejściu przebiegłam 11 km :-)
Trzymajcie kciuki!
2502/17 Pierwsza wyprawa motocyklem z koszem :-)
Sędziwy wiek, stan przyzwoity - przed remontem :-) Pojedziemy i sprawdzimy ile przejedzie!
1001/17 Poznaję kolejne lodowce Austrii
Realizuję kolejny cel! Tym razem w lutym wybieram się na snowboard prawie przy granicy ze Szwajcarią, zaczynam od Ischgl :-)

Newsletter zapisz się i bądź na bieżąco

Kontakt

Serdecznie zapraszam do kontaktu ze mną drogą mailową. Moje życie to liczne podróże, często poza zasięgiem sieci komórkowej.

Zapraszamy do kontaktu