Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu realizacji usług statystycznych, społecznościowych i funkcjonalnych. Ustawienia tych plików można zmienić w każdej chwili za pomocą ustawień przeglądarki. Zapoznaj się z Polityką Cookies.

Ekspedycja Rudolf - Cz. I: Litwa, Łotwa, Estonia, Finlandia 31 lipca - 19 sierpnia 2016

Swoje marzenie zrealizowałam w sierpniu 2016 r. Licząca ponad 8 tys. km rodzinna wyprawa przez Litwę, Łotwę, Estonię, Finlandię, Norwegię, Danię i Niemcy to niewątpliwie jedna z najważniejszych wypraw w moim dorobku. Opis trasy podzieliłam na trzy odcinki:

- cz. I – Polska, Litwa, Łotwa, Estonia, Finlandia 

- cz. II – Norwegia

- cz. III – Dania, Niemcy, Polska

CZĘŚĆ I: Polska, Litwa, Łotwa, Estonia, Finlandia

Warszawa – Suwałki (265 km)

Jest 30.07.2016 r. godz. 19.30. Nasz rodzinny samochód zapakowany po brzegi czeka już gotowy do drogi. Ekwipunek stanowią plastikowe skrzynki ubraniowe – każda przypisana do konkretnego członka rodziny, 2 skrzynki „żywnościowe”, skrzynka „techniczna” i „higieniczna” oraz pudełko foto z aparatami i ładowarkami. Do tego obowiązkowe śpiwory, namiot i apteczka z głównymi lekami.  Podróżowanie z dziećmi (w moim przypadku z 6-letnią Zuzią i 17-letnim Jakubem) to co najmniej plus 50 do logistycznej doskonałości. Jeszcze ostatnia weryfikacja listy i wyruszamy.

Pierwszy odcinek, z Warszawy do Suwałk (265 km) pokonujemy szybko i sprawnie. Do celu docieramy ok. godz. 23 i znajdujemy niedrogie miejsce noclegowe: „Zajazd Private”, koszt łącznie z parkingiem 220 PLN, tel.: 875665362. Pan Jan, właściciel, poleca liczne atrakcje Suwałk: spływy Czarną Hańczą, wyprawy 4x4 i trasy rowerowe. My dziś już jednak tylko spokojnie nocujemy przed długą podróżą do Tallina.                                                                                                  

Dzień 1:
Trasa 698 km: Suwałki-Litwa-Łotwa-Estonia /Tallin (698 km), dodatkowo 87 km promem do Helsinek

Trasa od początku: 993  km

Od czwartej rano intensywnie pada deszcz budząc nas co chwilę. Nieważne :) Pobudkę zaplanowaliśmy na godz. 7.00 i tego się trzymamy. Jeszcze tylko szybki prysznic przez wyjazdem i ruszamy. Dziś chcemy przedostać się promem z Tallina do Helsinek. Zwiedzanie Litwy, Łotwy i Estonii zostawiamy na inną wyprawę. To piękne kraje i potrzeba wiele czasu by w pełni docenić ich uroki.

   

Zobacz film z wyprawy

Galeria

Dodaj komentarz


Powers 23 marca 2018  (odpowiedz)

Szukasz dobrej jakośic maszyn budowlanych np. kruszarek przesiewaczy? Sprawdź ofertę <a href=https://powers.pl>https://powers.pl</a>

Rekomenduję

Plany

2802/17 Startuje plan treningowy! Cel to 45 km w sierpniu
Tak, taki prezencik urodzinowy sobie przygotowuję. W dniu urodzin przebiegnę 45 km :-)
Kolano po operacji ALC wymaga dłuższego treningu, zatem od lutego intensywniej trenuję! Hmm, w styczniu przy pierwszym podejściu przebiegłam 11 km :-)
Trzymajcie kciuki!
2502/17 Pierwsza wyprawa motocyklem z koszem :-)
Sędziwy wiek, stan przyzwoity - przed remontem :-) Pojedziemy i sprawdzimy ile przejedzie!
1001/17 Poznaję kolejne lodowce Austrii
Realizuję kolejny cel! Tym razem w lutym wybieram się na snowboard prawie przy granicy ze Szwajcarią, zaczynam od Ischgl :-)

Newsletter zapisz się i bądź na bieżąco

Kontakt

Serdecznie zapraszam do kontaktu ze mną drogą mailową. Moje życie to liczne podróże, często poza zasięgiem sieci komórkowej.

Zapraszamy do kontaktu