Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu realizacji usług statystycznych, społecznościowych i funkcjonalnych. Ustawienia tych plików można zmienić w każdej chwili za pomocą ustawień przeglądarki. Zapoznaj się z Polityką Cookies.

Siedlce tylko 90 km z Warszawy 16 maja 2016

Moja przewodniczka pokazała mi warte uwagi miejsca oraz przedstawiła ludzi, którzy sprawiają że miasto jest słynne jako ośrodek handlu i usług. Wybór towarów jest przeogromny. Zdziwiła i miło zaskoczyła mnie duża ilość małych punktów handlowych. W niezatłoczonych, drobnych sklepikach oferujących bogaty asortyment, robienie zakupów staje się przyjemnością. Sprzedawcy są niezwykle profesjonalni. Doradzają i dbają o zadowolenia klienta licząc na jego powrót. Poczułam tu miłą odmianę w porównaniu do zmęczonych i znudzonych pracowników w warszawskich galeriach. Oprócz tych niewątpliwych walorów handlowych, miasto i jego okolice zapewniają również różnorodne atrakcje na weekendowe wyjazdy.

Wyruszamy o 7.00 z Warszawy. Ruch w kierunku Siedlec jest mały. Nie to co po drugiej stronie :-). Mijamy zatłoczony pas w stronę stolicy – właśnie trwa przebudowa trasy. Już niedługo powroty do domu będą przyjemniejsze i szybsze.

Pierwszy przystanek robimy 50 km od Warszawy. Zatrzymujemy się przy pomniku Złotego Ułana w Kałuszynie. Swoim złotym blaskiem przyciąga wzrok wszystkich przejeżdżających przez centrum miasta. Powstał on w 2013 r. z inicjatywy Jana Żylińskiego. To syn rotmistrza Andrzeja Żylińskiego, który w 1939 r. dowodził pułkiem Ułanów Legionowych w zwycięskiej bitwie pod Kałuszynem. Miasto wielokrotnie stawało się areną innych ważnych bitew. Trzy największe odbyły się podczas powstania listopadowego.

Zobacz film z wyprawy

Galeria

Dodaj komentarz


Rekomenduję

Plany

2802/17 Startuje plan treningowy! Cel to 45 km w sierpniu
Tak, taki prezencik urodzinowy sobie przygotowuję. W dniu urodzin przebiegnę 45 km :-)
Kolano po operacji ALC wymaga dłuższego treningu, zatem od lutego intensywniej trenuję! Hmm, w styczniu przy pierwszym podejściu przebiegłam 11 km :-)
Trzymajcie kciuki!
2502/17 Pierwsza wyprawa motocyklem z koszem :-)
Sędziwy wiek, stan przyzwoity - przed remontem :-) Pojedziemy i sprawdzimy ile przejedzie!
1001/17 Poznaję kolejne lodowce Austrii
Realizuję kolejny cel! Tym razem w lutym wybieram się na snowboard prawie przy granicy ze Szwajcarią, zaczynam od Ischgl :-)

Newsletter zapisz się i bądź na bieżąco

Kontakt

Serdecznie zapraszam do kontaktu ze mną drogą mailową. Moje życie to liczne podróże, często poza zasięgiem sieci komórkowej.

Zapraszamy do kontaktu