Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu realizacji usług statystycznych, społecznościowych i funkcjonalnych. Ustawienia tych plików można zmienić w każdej chwili za pomocą ustawień przeglądarki. Zapoznaj się z Polityką Cookies.

O mnie

Spotykam ludzi zapracowanych, zabieganych i nie mających czasu na planowanie wolnej chwili czy paru dni urlopu.  W natłoku informacji trudno jest im wybrać co warto zobaczyć,  posmakować oraz poczuć w okolicy, którą chcieliby poznać. Czasem szukają inspiracji, gdzie w ogóle pojechać. Niestety coraz częściej nie udaje im się wypocząć  po pracy.

Od ponad 20 lat podróżuję indywidualnie realizując wyprawy samodzielne i ze swoją rodziną. Uwielbiam dzielić się niezwykłymi doświadczeniami, przygodami i dlatego  podpowiadam Wam co latem, zimą, po godzinach, w weekendy, w trakcie urlopu, z tatą, mamą, we dwoje, aktywnie, pieszo, rowerem, motocyklem, samochodem, warte jest zobaczenia.

Mój cel to zachęcić Was do prawdziwego wypoczynku, daleko od pilota telewizora, czy konsoli. Abyście mogli spotkać i odkryć na nowo prawdziwych siebie, wzmocnili swoje związki, relacje oraz budowali własne cudowne i niezapomniane wspomnienia. Odwiedzam miejsca turystycznie niezatłoczone i te nieodkryte lub zapomniane.

Zachęcam też Was do dzielenia się i rekomendowania miejsc nieznanych, turystycznie niezatłoczonych. To dla Was tworzę “Klub Podróżuję Rekomenduje”. Jego funkcjonalność udostępnię we wrześniu po powrocie z wyprawy rodzinnej przez Skandynawię.

Podróże to moja pasja, którą dzielę się z Wami i chcę Was też zarazić.

Asia "Obieżyświat" Sulowska

446

Liczba
odwiedzonych miejsc

87

Liczba
wypraw

Cele
zrealizowane

Wyprawa z rodziną - ponad 8000 km przez Skandynawię. Cudowne widoki, niezapomniane pejzaże, jasne noce. Zrealizowane w sierpniu 2016

Wyprawa na zachodnie wybrzeże USA: Zapach Sekwoi, ogrom Grand Canion, temperatura 50 °C na Death Valley (Dolina Śmierci), słone Mono Lake, zachodni początek Roud 66. Zrealizowane czerwiec 2015 - po 20 latach od ustawienia celu!

Wyprawa nurkowa w koło Polski 3500 km – zrealizowana w 2013.

Wyprawa rodzinna brzegami Płw. Iberyjskego 8500 km: Hiszpania, Gibraltar i Portugalia. Zachwycający zachód słońca na granicy horyzontu z oceanem, cudne zatoczki przy fiordach w Portugalii, niesamowita regionalna kuchnia. Zrealizowane w 2012 w 2,5 tyg. z 2-letnią córeczką, 13 letnim synkiem i super Partnerem. Po 18 latach od ustawienia celu. Warto marzenia realizować!

Sylwester w Rumunii i snowboard w Siedmiogrodzie – zrealizowane w 2010.

Enduro - Robert dziękuję za profesjonalny motywator i instruktaż. Od stycznia 2009 rozpoczęłam naukę jady na motocyklu enduro.

Wyspy Zielonego Przylądka (Cape Verde, Cabo Verde) w tym podróż do krateru czynnego wulkanu Fogo i nurkowanie w 1,4 m żółwiem olbrzymim– zrealizowane 2009.

Wyprawa ze znajomymi wkoło Chorwacji - zrealizowana w 2009 i powtarzana.

Wyprawa rodzinna wkoło Grecji (też Płw. Poloponez) – zrealizowana 2008 z 8 letnim synkiem.

Wyprawa rodzinna wkoło Florydy USA – tej ekskluzywnej i dzikiej - zrealizowana 2007 z 7-letnim synkiem.

Wyprawa rodzinna Finlandia-Norwegia. Spotkanie Św. Mikołaja w Roveniemi w czerwcu. Poczucie dni polarnych i podziwianie widoków z olbrzymich fiordów. Obserwacja słońca przez dobę na Nord Cap! Zrealizowane 22.06.2005 z 6-letnim synem.

Kurs nurkowy w CMAS nad J. Piłakno – zrealizowane w 2002.

Nurkowa wyprawa do Chorwacji - pierwsze nurkowanie z ekipą studencką – „Szerszeń” dziękuję za tego nurka za rączkę - majówka 1998.

Nauka jazdy na motocyklu (Adaś i Andrzej dziękuję - ach te zakazy rodziców) – lat 17.

Pieszo ponad 300 km w 12 dni – zrealizowane pierwszy raz w wieku 14 lat i 8-krotnie powtarzane.

Cele
w trakcie realizacji

Poznanie Polski nieznanej – realizowane od młodzieńczych lat. Zjeżdżam z głównych tras i poznaję.

Odwiedzenie kolejnych miast z mojej listy 500 w Polsce.

Wyprawy piesze i rowerowe trasami natury – realizuję od lat młodzieńczych. Co roku poznaję kilka nowych tras dalekich od cywilizacji.

Snowboard - poznanie lodowców Europy – realizowane od 2012. Obecnie poznałam w Austrii 6 lodowców, przede mną kolejne, potem Szwajcaria, Francja i Włochy. Kondycjo sprzyjaj! Ponoć za 50 lat stopnieją…

Enduro - Wyprawy motocyklem w miejscach trudno osiągalne. Realizowane od 2009 roku.

Poznawanie kolejnych polskich akwenów nurkowych – realizuję od 2002. Obecnie ponad 150 jezior i ok 10 zbiorników. W myślach mam napisanie przewodnika i podzielenie się doświadczeniami Kobiety Nurka, która uwielbia nurkować w nieznanych akwenach.

Wiele różnych niskobudżetowych, mniej lub bardziej czasochłonnych celów - Bieszczady, Roztocze, Mazury, Bory Tucholskie, morze, góry, miasta, noce w zamkach, ruinach, też w namiotach, czy pod gołym niebem na łonie natury,... realizuje od 1990.

Cele
do zrealizowania

Malediwy – spacerować po białych plażach, nurkować zanim 1190 wysp zatonie.

Koło podbiegunowe zimą – zobaczyć zorzę, pomrugać zamarzniętymi rzęsami.

Polska od Bieszczad po Karkonosze – rowerowa wyprawa.

Jezioro Wiktorii w Kenii (Ukerewe, Victoria Nyanza, Lake Victoria) – nurkowa wyprawa.

Polska od Zalewu Solińskiego do jeziora Hańcza – rowerowa wyprawa.

Peru – w imperium inków zatańczyć Marinerę, Machu Picchu, La Rinconada (5100 m n.p.m.)

Nowa Zelandia - wspiąć się na Mount Taranaki, zjechać na desce z lodowca, nurkować, podziwiać wodospady, gejzery, jaskinie ...

Australia – studia językowe połączone z nurkowaniem, zagrać na tamborugi, poznać nieznany ląd.

Gruzja – wyprawa odjazdowa. Poznanie kolebki wina i biesiadowanie, Swanetia.

Islandia – wyspa ognia i wody, wyprawa objazdowa: gejzery, kąpiel w źródłach termalnych, nurkowanie między wodorostami.

Kambodża – Pagoda, Świątynia Szmaragdowego buddy.

Kanada – wojaże od wschodu do zachodu kraju.

Chile – przejechać przez najdłuższe państwo na świecie (6171 km – wg granic) Dotrzeć do Wysp Wielkanocnych.

Jezioro Morenowe – klejnot Gór Skalistych w Kanadzie, Park Narodowy Banff.

Spearfish Canyon – pieszo 32 km.

Park Yellowstone – kaniony, jeziora i największe skupisko na świecie gorących źródeł i gejzerów (3000), wrzące błota, Mammoth Springs.

Jezioro Tahoe (Wielka Woda po indiańsku) niesamowicie przejrzyste, głębokość do 500 m, zanurkować, w górach Sierra Nevada – snowboard.

Monument Valley „dolina pomników“ , wybrać się z przewodnikiem z plemienia Nawahów (Park Plemienia) do Totem Pole, granica Arizony i Utah.

Park Narodowy Arches „łuków“ w Utah – co najmniej 2400 wielobarwnych łuków skalnych (dżipem lub pieszo).

Canyonlands w Utah - Wybrać się w pieszą podróż. dotrzeć do Dead Horse Poind, gdzie kiedyś żyły stada mustangów, podziwiać widok na Colorado.

Kuba – zatańczyć profesjonalnie salsę, gdy będę po 50-tce.

Świat – 10 miejsc niesamowitych – do upublicznienia na moją 60-tkę ☺

Polska – 10 miejsc niesamowitych – do upublicznienia na moją 70-tkę ☺

Podróże to moja pasja i życie, cele rosną mi lawinowo.

Rekomenduję

Plany

2802/17 Startuje plan treningowy! Cel to 45 km w sierpniu
Tak, taki prezencik urodzinowy sobie przygotowuję. W dniu urodzin przebiegnę 45 km :-)
Kolano po operacji ALC wymaga dłuższego treningu, zatem od lutego intensywniej trenuję! Hmm, w styczniu przy pierwszym podejściu przebiegłam 11 km :-)
Trzymajcie kciuki!
2502/17 Pierwsza wyprawa motocyklem z koszem :-)
Sędziwy wiek, stan przyzwoity - przed remontem :-) Pojedziemy i sprawdzimy ile przejedzie!
1001/17 Poznaję kolejne lodowce Austrii
Realizuję kolejny cel! Tym razem w lutym wybieram się na snowboard prawie przy granicy ze Szwajcarią, zaczynam od Ischgl :-)

Newsletter zapisz się i bądź na bieżąco

Kontakt

Serdecznie zapraszam do kontaktu ze mną drogą mailową. Moje życie to liczne podróże, często poza zasięgiem sieci komórkowej.

Zapraszamy do kontaktu